Wynajem rowerów zapewnia serwis
Wielewskie Rowery

Zapraszamy do wynajmu rowerów od lokalnego serwisu rowerowego.  Zachęcamy do zapoznania się z ofertą bezpośrednio pod nr telefonu +48 660 902 830


Szlaki rowerowe

  Rejon jeziora Wdzydze - największego jeziora na Kaszubach posiada trzy malownicze szlaki rowerowe około 100km, których trasy przebiegają przez okoliczne miejscowości.
Czerwonym kolorem oznaczona jest Pętla Przytarnia. Najkrótsza, licząca 22 km pętla na której umieszczono 14 tablic informacyjnych na temat flory i fauny którą mijacie jadąc rowerem. Oprócz tego czeka Was wspinaczka na najwyższe wzgórze w okolicy - Górę Chełmice (201,4 m n.p.m).


Żółtym kolorem oznaczony jest najmłodszy szlak w okolicy - Szlak Geologiczny (32 km). Ukazuje on po drodze najważniejsze elementy geomorfologii obszaru Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

Szlak do okoła Jezior Wdzydzkich jest najdłuższym i najbardziej urokliwym szlakiem w okolicy. Ma 48 km prowadzi przez piękne tereny WPK. Liczne punkty widokowe na trasie tylko potwierdzą powyższą tezę. Szlak oznaczony jest kolorem zielonym.

Oczywiście oprócz tych tras możemy Wam doradzić inne - krótsze, dłuższe, prostsze, trudniejsze. Ale to już od was zależy. :)


Informatory do pobrania


dookola-jezior-wdzydzkich.pdf
informatorprzyrodniczo-turystyczny.pdf